انواع کیف مجلسی, سایر محصولات

مشخصات کیف عروسی

انواع کیف عروس

انواع کیف عروس

انواع کیف عروس آیا برای عروسی خود به کیف دستی عروس نیاز داریم؟ چرا؟ چطور می‌توانیم کیف دستی عروسی خود را طوری انتخاب کنیم که هم ظاهرمان را کامل کند و هم یک وسیله کاربردی برایمان باشد؟

انتخاب کیف دستی عروس شاید موضوع کم اهمیتی به نظر برسد اما عنصری اساسی است که با انتخاب آن میتوانید ظاهر خود را در روز عروسی کامل کنید. درست است که با وجود دسته گل عروسی شاید مسخره به نظر برسد که چیز دیگری هم در دست داشته باشید اما به کیف دستی عروس به این دید نگاه کنید که تمام اشیای جادویی که در طول جشن به آن ها نیاز پیدا می‌کنید را می‌توانید در کنارتان داشته باشید، علاوه بر این می‌توانید برای بعضی عکس ها کیف در دست داشته باشید و در بقیه مواقع آن را به شخص قابل اعتمادی بسپارید.

پس نگرانی هایتان را کنار بگذارید و انتخاب هیجان انگیزی که با آن می‌توانید جلوه ی بیشتری به لباس و کفشتان بدهید را شروع کنید.

در انتخاب رنگ کیف دقت کنید

رنگ کیف کاملا یک موضوع سلیقه ای است . در حالت عادی شاید شما همیشه رنگهای تیره را برای انتخاب ترجیح دهید یا شاید از دسته افراد باشید که که به رنگهای شاد مثل سبز و صورتی و غیره علاقه خاصی داشته باشید و همیشه در این تم رنگی خرید کنید اما برای انتخاب کیف عروسی خیلی آزادی عمل ندارید.

رنگ کیف کاملا یک موضوع سلیقه ای است . در حالت عادی شاید شما همیشه رنگهای تیره را برای انتخاب ترجیح دهید یا شاید از دسته افراد باشید که که به رنگهای شاد مثل سبز و صورتی و غیره علاقه خاصی داشته باشید و همیشه در این تم رنگی خرید کنید اما برای انتخاب کیف عروسی خیلی آزادی عمل ندارید.

رنگ کیف الزاما نباید سفید باشد.

کیف عروسی می تواند به رنگهای نباتی یا ترکیبی از رنگهای سفید و نباتی هم انتخاب شود در هر صورت بهتر است رنگ کیفتان با لباس عروسیتان متناسب باشد و تفاوت معنادار و فاحشی در رنگ نداشته باشند.

اگر لباستان سفید است انتخاب کیفی نباتی و سفید هر دو مناسب هستند و اگر لباستان نباتی انتخاب کرده اید باز هم می توانید رنگ سفید یا نباتی برای کیفتان انتخاب کنید یا اینکه رنگ کیف و لباستان کاملا ست باشد .

انتخاب انواع کیف عروس

با شنیدن کیف عروس احتمالا با خود فکر می کنید: عروس با مشغله فراوان خود در جشن و با در دست داشتن دسته گل عروس چگونه می تواند در عروسی کیف همراه خود داشته باشد؟ اکثر عروس خانم ها هم در مراسم عروسی کیف دست نمی گیرند.

شاید به همین دلیل میباشد که کیف عروس خانم برای شما مسئله کم اهمیتی جلوه میکند. ولی به کیف دستی عروس این گونه نگاه نمایید که لوازم مورد نیاز روز عروسی که امکان دارد در طول مراسم به آن ها نیاز پیدا نمایید را می‌توانید همراهتان داشته باشید.

وقتی که به کیف خود نیاز داشتید میتوانید آن را در دست بگیرید و زمانیکه به آن نیاز نداشتید کیف عروس را به نفر قابل اعتماد همچون مادر یا خواهر خود بسپارید. علاوه بر این برای درست کردن تنوع در تصویر و فیلم های عروسیتان می‌توانید کیف عروسی خود را در بعضی مواقع در دست داشته باشید.

در کل اگر می خواهید استایل کامل و بی نقصی در عروسی خود داشته باشید. کیف عروس هم تهیه نمایید. بهتر میباشد کیف عروس نه خیلی بزرگ باشد که حمل آن برایتان دشوار باشد نه خیلی کوچک که وسایل مورد نیازتان در آنجا نشود.

کیف نباید خیلی بزرگ باشد :

کیف عروسی نیاز نیست خیلی بزرگ و جا دار باشد . در این کیف شما قرار نیست وسیله خاصی قرار دهید شاید حتی اصلا چیزی در آن نگذارید و فقط برای حفظ تشریفات عروسی دستتان بگیرید. هر وسیله ای که شما در آن شب نیاز داشته باشید معمولا نزدیکانتان همراه خود می آورند و نیازی به نگرانی و حمل آن توسط شما نیست .

معمولا کیف عروس را خیلی بزرگ انتخاب نمی کنند چون هم جلوه مناسبی نداشته و هم امکان جابجایی آن برای عروس خانم سخت است. کیف عروسی را معمولا کوچک و برای حمل با یک دست و یا زیر بغل انتخاب می کنند که زیباتر هم به نظر برسد.

کیفتان را طوری انتخاب کنید که فقط اگر پولی یا هدیه ای به عنوان شاباش گرفتید بتوانید در آن قرار دهید وگرنه گذاشتن خرده ریز و وسایل زیاد در این کیف اصلا جالب و شیک نخواهد بود . کیف های بند دار مناسب عروس خانم ها نیست. کمتر عروس خانمی کیف عروسی را بند دار انتخاب می کند.

اینکه کیف عروسی را روی دوش بیندازید کمی خنده دار به نظر میرسد البته همانطور که گفتیم همه این موارد سلیقه ای بوده و ممکن است بعضی عروس خانم ها هم تمایل داشته باشند برای راحتی بیشتر کیف بند دار بگیرند.

انواع کیف عروس

انواع کیف عروس

کیف دستی با بند کوتاه هم بد نیست :

اگر واقعا دوست دارید کیف عروسیتان بنددار باشد انتخاب یک کیف سبک با بند کوتاه به طوری که روی دوش قرار نگیرد می تواند انتخاب خوبی باشد. البته به شرطی که کوچک و جمع و جور انتخاب شود. شکل این کیف ها هم متنوع و و در انواع بیضی ، مربع ، مستطیل دیده میشود و عروس خانم ها می توانند بنا بر سلیقه خود یکی را انتخاب کنند .

اگر قدتان بلند نیست کیف بزرگ نخرید :

به طور کلی کیف عروسی نباید بزرگ باشد اما اگر جزو آن دسته از عروس خانم ها هستید که قد متوسطی دارید بیشتر باید دقت کنید و از انتخاب کیف های بزرگ اجتناب نمایید .ضمن آنکه اگر عروس ریز نقشی هستید کیف بزرگ ظاهر شما را نامناسب و بد جلوه خواهد کرد و البته اگر دوست دارید کیف بند دار بخرید نباید بند کیفتان هم خیلی بلند باشد. در واقع عروس خانم ها با قد کوتاه و اندام ریز باید کیف کوچکتر و با بند کوتاه تر انتخاب کنند .

تزیینات روی انواع کیف عروس :


در بازار انواع مختلفی کیف برای عروس خانم ها وجود دارد کیف هایی با تزیینات مروارید یا گل های پارچه ای یا حتی گل های طبیعی ، کیف های با تزیینات شلوغ و یا تزیینات کم در انواع و شکل های مختلفی هم هستند. انتخاب کیف با طراحی شلوغ و یا ساده و جنس کیف همه بسته به سلیقه عروس خانم دارد اما حتما در انتخاب جنس و طراحی کیف ، مدل و نوع پارچه لباس عروستان را هم در نظر بگیرید و سعی کنید با هم متناسب باشد و توی ذوق نزند.

اگر لباس عروسیتان پر چین بوده و شلوغ می باشد بهتر است کیف ساده تری را انتخاب کنید و برعکس اگر لباستان ساده طراحی شده است انتخاب یک کیف کار شده نمیتواند انتخاب بدی باشد .
کیف و کفش عروسی باید ست باشد؟


اینکه کیف و کفش عروس را باید ست کرد واقعا الزام ندارد و عروس خانم می تواند کیف و کفش متفاوت از هم انتخاب کند معمولا چون لباس عروس خانم ها بلند است کفش کمتر به چشم می آید ولی کیف عروسی جلوه بیشتری داشته و می توان برای انتخاب آن حساسیت بیشتری به خرج داد

کیف های مستطیلی انتخاب بهتری هستند :

یکسری اصول در روانشناسی وجود دارد که در صورت رعایت آنها می توانید ظاهر بهتر به خود داده و قوی تر و جذاب تر به نظر برسید مثلا گفته شده افرادی که علاقمند به انتخاب کیف های مستطیل شکل هستند با اعتماد به نفس تر و قوی تر به نظر می رسند.

برای اینکه عروس جذاب تری باشید می توانید کیف مستطیلی انتخاب کنید . اینکه واقعا اینطور است یا خیر بستگی به دید مثبت خودتان هم دارد سعی کنید در انتخاب هر وسیله برای خودتان فقط علاقه و حس خوبی که به شما می دهد برایتان مهم باشد.

البته این بدان معنی نیست که خیلی نامتعارف به نظر برسید اما سعی کنید در عین اینکه اصول کلی را رعایت می کنید علایق خود را هم در نظر بگیرید .

کیف های خیلی گران نخرید :

به دلیل اینکه کیف عروسی معمولا یکبار مصرف بوده و بعد از عروسی دیگر استفاده نمیشود و برای یادگار روزهای خاص زندگی نگهداری می گردد توصیه میشود خیلی گران انتخاب نشود خرید یک کیف شیک و مناسب و با قیمت معقول هم می تواند لباس و ظاهر شما را زیباتر نشان دهد .

در انتخاب کیف دستی عروس به سایز آن دقت کنید :

سایز کیف دستی شما نباید بزرگ باشد،اندازه ای استاندارد است که بدون سختی در دستتان جا بشود و از طرف دیگر بتوانید وسایل ضروری‌تان را در آن جا بدهید، وسایلی مثل:

  • دستمال کاغذی
  • پدبهداشتی
  • نخ دندان
  • رژ لب
  • دستمال مرطوب
  • گوشی تلفن

معمولاَ کیف دستی عروس را از مدل های بدون بند انتخاب میکنند اما بد نیست که کیفتان یک بند زنجیری ظریف با خودش داشته باشد.

بهتر است کیف عروس با کفش عروس ست باشد، البته این یک مورد متغییر و بی اهمیت است چرا که معمولاَ دامن لباس عروس بلند است و مدل کفشتان دیده نمی‌شود، در عوض میتوانید کیف عروسیتان را با پارچه و یا گل های لباس ست کنید که جلوه لباستان بیشتر شود.

چه زمانی برای خرید کیف دستی عروسی باید اقدام کرد؟

معمولا می‌تواند از فروشگاه های کیف و کفش فروشی می‌توانید همزمان با خرید کفشتان کیفتان را هم انتخاب کنید،بعضی از مزون های لباس عروس نیز کیف هایی که با پارچه های لباسشان متناسب باشند را دارند اما پیشنهاد ما این است که خرید کیفتان را برای وقتی بگذارید که تمام انتخاب های دیگرتان قطعی شده باشند، کسی چه می‌داند،شاید به خاطر سرویس جواهر پر نگینی که انتخاب کرده اید بهتر باشد که کیفتان کاملاَ ساده باشد و یا اصلاَ کیفی نداشته باشید تا توجه بیشتری به لباس و یا آرایش شما بشود.

ست کیف و کفش عروس

ست کیف و کفش عروس نسبت به پوشش های روز مره ای که عروس خانم ها داشته اند  تفاوت زیادی دارد و بسیار مهم می باشد، چون  این مراسم عروسی قرار است زیباترین روز زندگی شما باشد و اگر انتخاب شما درست نباشد و معذب باشید ممکن است علاوه بر جسم شما روان شما نیز پریشان شده و نتوانید از بهترین لحظات زندگی خود لذت ببرید. انواع متعددی از کیف و کفش در رنگ ها و طرح های مختلف وجود دارد که  بنا به سلیقه خود می توانید برای این مراسم مهم انتخاب کنید و در این انتخاب باید حساسیت خای لازم را داشته باشید. کفشهایی که می توانید برای این روز مهم انتخاب کنید می تواند کفش عروس پاشنه دار ، کفش عروس پاشنه تخت یا کفش عروس لژدار  باشد.

نکته های مهم

چند نکته بسیار مهم در انتخاب کفش عروس وجود دارد که عروس خانم ها باید علاوه بر زیبایی کفش خود به نکات سلامتی کفش توجه کنند تا در هنگام استفاده از این مدل کفش ها به مشکل بر نخورند. مهمترین عامل در انتخاب کفش عروس راحت بودن پا در آن می باشد، چرا که تمام عروس خانم ها بایستی در روز عروسی تحرک داشته باشند و با کفش عروسی به مدت طولانی حداقل چندین ساعت سرپا بایستند، پس انتخاب راحتی کفش باید در اولویت باشد. 

نکته دیگری که باید مد نظر قرار بگیرد این است که کفش عروسی را انتخاب کنید که از جنس مطلوبی برخوردار باشد و پای عروس در داخل آن عرق نکند و از مواد طبیعی در ساخت این مدل کفش استفاده شود، عامل بعدی پاشنه کفش عروس می باشد و اگر به پوشیدن کفش پاشنه بلند عادت دارید و زیبایی آن برای شما مهم است می توانید از آن استفاده کنید ولی در حالت کلی اگر نمی توانید بنا به دلایلی حتی برای چندین دقیقه کفش عروس پاشنه دار را تحمل کنید دتوصیه می شد از کفش عروس پاشنه تخت یا  لژدار  استفاده کنید، در زیر چند نمونه ست کیف و کفش عروس در مدل های مختلف نشان داده شده است.

رنگ بندی ست کیف و کفش عروس

در این بخش در مورد انواع رنگ های موجود در بازار در مدل کیف و کفش عروس بحث می شود. امروزه تنوع در انتخاب انواع مدل کیف و کفش برای عروس بسیار زیاد شده است و همگی بسیار زیبا بوده و عروس خانم های شیک پوش می توانند انتخاب زیادی داشته باشند. 
بیشتر این اختلافات در طرح های مدل کیف و کفش عروس می باشد. چرا که از نظر رنگ معمولا دو نوع رنگ در بازار برای کیف و کفش عروس وجود دارد و طرفداران زیادی نیز دارد و آن دو رنگ نقره ای و طلایی هستند، اگرچه رنگ های دیگری نیز وجود دارد ولی آنچه بیشتر مورد پسند همگی عروس ها بوده است این دو رنگ می باشد.

انواع ست کیف و کفش عروس رنگ نقره ای

اگر لباس عروس به رنگ نقره ای باشد بهتر است ست کیف و کفش آنها نیز از این رنگ زیبا انتخاب شود چرا که جلوه بسیار زیبایی به عروس های شیک پوش می دهد، در ادامه چند نمونه تصویر از انواع ست کیف و کفش عروس – رنگ نقره ای نشان داده شده است که هر کدام دارای ظاهری زیبا می باشد. به عنوان مثال برای عروس خانم هایی که می خواهند از کفش عروس بند دار با طرح الماس نشان استفاده کنند انتخاب آنها می تواند شبیه به عکس زیر باشد.

یا عروس خانم هایی که تمایل دارند کفش عروسی آن ها به صورت جلو بسته باشد و در کیف آن از طرح گل استفاده شده باشد به آن ها توصیه می شود از کفشی مشابه تصویر زیر استفاده کنند، که ظاهری بسیار زیبا و شیک به عروس می دهد.

استفاده از کفش عروسی پاشنه دار با طرحی زیبا بر روی پاشنه آن و کیف با طرح ساده و زیبا نیز گزینه دیگری است که بسیاری از عروس خانم ها در سال های جدید از آن استفاده می کنند که تصویر آن در زیر نشان داده شده است.

 ست کیف و کفش عروس رنگ طلایی

بر خلاف استفاده از ست کیف و کفش نقره ای که معمولا هم رنگ لباس عروس باید باشد،  ست کیف و کفش به رنگ طلایی  این ویژگی خوب را  دارد که می تواند لباس عروس را متمایز از رنگ کفش نماید و در عین حال  رنگ طلایی خود را به خوبی نشان  دهد و به دلیل براق و درخشان بودن مجالس عروسی که از نور و انعکاس نور برخوردار است جلوه بسیار شیکی به عروس خانم های شیک پوش دهد.
چند نمونه از  انواع مختلف ست کیف و کفش عروس به رنگ طلایی را نشان داده ایم که هر یک از این عکس ها می تواند مورد پسند عروس خانم های  زیبا قرار بگیرد و حتی می توان از رنگ های میکس طلایی و نقره ای نیز استفاده نمود که جذابیت آن بسیار زیاد بوده و امروزه بیشتر استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *