انواع کفش مجلسی, سایر محصولات

کفش عروس

راهنمای خرید بهترین کفش مناسب عروس

راهنمای خرید بهترین کفش مناسب عروس

خرید کفش عروسی از جمله برنامه های مهم قبل از برگزاری مجالس عروسی است. برخی از عروس خانم ها به راحتی کفش عروس دقت نمی کنند و تصور می کنند که چون کفش عروسی تنها برای یک شب است پس کیفیت و دوام آن اهمیتی ندارد اما کفش عروسی باید مقاوم و با دوام و راحت باشد زیرا بر نحوه راه رفتن عروس در سالن تاثیر زیادی دارد.

انتخاب کفش نامناسب، موجب به سختی راه رفتن عروس در شب تکرار نشدنی اش می شود و به پاهای او آسیب می رساند تا جایی که لذتی از مراسمش نمی برد. پس برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی قبل از خرید کفش عروسی به چند نکته مهم دقت داشته باشید.

به پاشنه کفش توجه کنید

یکی از مهم ترین ویژگی های کفش عروس که باید به آن توجه نمود ، اندازه پاشنه آن است . کفش ها یا صندل های پاشنه بلند بسیار جذاب هستند اما شما قرار است این کفش را چندین ساعت به پا داشته باشید و با آن راه بروید بنابراین باید به پاشنه آن توجه نمایید.

کفش هایی با پاشنه بیشتر از 7 سانتی متر شیب کف زیادی دارند و همین باعث ایجاد درد در انحنای پا می شود پس کفش هایی با پاشنه بیشتر از 7 سانتی متر نخرید .

اگر هم همیشه کفش پاشنه بلند 3 یا 5 سانتی متری می پوشید، روز عروسی نیز بهتر است کفشتان همین اندازه باشد زیرا این روز زمان مناسبی برای تجربه های جدید نیست و توصیه می شود روال زندگی تان را دنبال کنید.

ادامه مطلب

دقت کنید پاشنه کفش باید به گونه ای باشد که اختلالی در راه رفتن ایجاد نکند ، آن هم در مجلسی که تمام مهمانان چشم به عروس دوخته اند. هنگام انتخاب کفش پاشنه دار به نکات زیر دقت کنید:

• پاشنه را متناسب با قد لباس انتخاب کنید ، اگر پاشنه کفش شما با قد لباس هماهنگی نداشته باشد ، لباس کوتاه تر از معمول به نظر می رسد.

• در انتخاب کفش پاشنه بلند حواستان به قد داماد باشد تا قدتان از داماد خیلی بلند تر نشود ، اگر با داماد تقریبا هم قد هستید ، کفش هایی با پاشنه بسیار کوتاه یا حتی انواع کفش های سفید بی پاشنه بخرید.

• اگر اختلاف قدی زیادی با داماد ندارید ، برای لباس عروس بلند و دنباله دار از کفش های تخت و پاشنه کوتاه استفاده کنید زیرا لباس های عروسی به قدری بلند هستند که در شب عروسی کمتر کسی کفش شما را می بیند.

کفش لژ دار بخرید

لباس های عروس آنقدر بلند هستند که کمتر کسی معمولا می تواند مدل کفش شما را ببینند پس به فکر خرید کفشی ساده و راحت باشید. اگر اختلاف قدتان با داماد زیاد است به جای خرید کفش پاشنه نازک و بلند ، این کفش ها نسبتا راحت تر هستند و فشار کمتری به پا و کمرتان وارد می کنند. کفش های جلوبازنیز یکی از گزینه های مناسب انتخاب کفش هستند زیرا انگشتان پنجه پای شما را فشار نمی دهند.

به کف کفش توجه کنید

هنگام خرید کفش نباید تنها به ظاهر آن توجه نمود بلکه باید در کنار ظاهر به کف آن هم نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که پاشنه ها استحکام زیادی دارند. کف کفش نباید کامل صاف باشد و باید شیارهایی داشته باشد تا هنگام راه رفتن در سالن لیز نخورید.

لباس عروسی بلند و چند لایه و پف دار است و تا حدودی سنگین است و راه رفتن عادی شما را با مشکلاتی روبرو می کند. بنابراین از استحکام کفش و لیز نبودن کف آن مطمئن شوید.

به راحتی کفش توجه کنید

یک کفش ناراحت در روز عروسی که باید حسابی جنب و جوش داشته باشید، شما را عذاب می دهد به صورتی که دوست دارید در همان لحظه فشتان را از پا در آورید و کفش راحتی بپوشید.

پس هنگام خرید کفش به راحتی کفش نیز توجه کنید و دقت کنید که کفشتان تنگ نباشد و به انگشت ها یا پشت پاشنه فشار وارد نکند تا بتوانید به راحتی در مجلس عروسی فعالیت داشته باشید.

دنبال کفش های ارزان نروید

اگر فکر می کنید کفش عروسی تنها برای یک شب است پس کیفیت و دوام آن اهمیتی ندارد در اشتباهید . کفش عروسی باید مقاوم و با دوام و نرم و سبک باشد تا راه رفتن با آن به راحتی انجام شود.

معمولا کفش های گران قیمت کیفیت بهتری دارند اما برخی از عروس ها چون قرار است یک شب کفش را بپوشند، کفش ارزان قیمت می خرند. شما می توانید در صورت اقدام زود هنگام برای خرید کفش ، در حراجی های آخر فصل برندهای معروف کفش خوبی را با قیمت ارزان تر پیدا کنید پس خرید کفش را به روزهای آخر موکول نکنید.

اگر کفش شما خوب و راحت باشد می توانید در مهمانی های بعد از ازدواج هم از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید بهترین کفش مناسب عروس

راهنمای خرید بهترین کفش مناسب عروس

جنس کفش عروس مهم است

برای اینکه کفش عروس شما راحت و انعطاف پذیر باشد باید یک کفش با کیفیت مناسب مثل کفشی با جنس چرم که از از مواد طبیعی و با کیفیت ساخته شده اند ، بخرید تا مدت طولانی تری بتوانید با آن بایستید و راه بروید.

اگر برایتان راحتی کفش مهم است به جای کفش های چرمی می توانید به سراغ ابریشم و ساتن برای رویه کفش بروید چون نرم تر هستند و به سرعت حالت پا را می گیرند تا احساس راحتی بکنید.

همچنین می توانید تکه ای از پارچه لباس عروس تان را به کفاش بدهید تا با همان پارچه، رویه کفش لباس عروس تان را بدوزد. 

به رنگ کفش عروس دقت کنید

رنگ کفش شما باید لباس عروسی تضاد زیادی نداشته باشد پس تکه ای از پارچه لباس را همراه ببرید تا همرنگ لباستان کفش را انتخاب کنید.

اگر رنگ لباس عروسی شما سفید است باید بدانید رنگ سفید طیف گسترده ای دارد و بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که به رنگ لباس شما نزدیک باشد اما لازم نیس خیلی وسواس به خرج بدهید زیرا شما می توانید رنگ کفشتان را با نگین های لباس یا رنگ لاکتان ست کنید. یادتان باشد که راحتی کفش مهم تر از رنگ آن است.

اگر لباس عروسی تان سفید است و نگین های کار شده دارد می توانید آن را با کفش های سفید یا نقره هماهنگ کنید. در مورد لباس های نباتی یا شیری به سراغ کفش های کرم یا طلایی بروید.

به محل برگزاری جشن دقت کنید

جنس و وضعیت کف محل برگزاری جشن ازدواج تان هم در انتخاب کفش مهم است. اگر عروسی شما در باغ برگزار می شود کفش تخت با پاشنه پهن انتخاب کنید و کفش با پاشنه نوک تیز انتخاب نکنید زیرا پاشنه آن درون گل، سنگ و خاک زمین چمن فرو می رود و راه رفتن برایتان مشکل می شود.

اگر مراسم شما در سالن، با کفپوش سنگ و فرش برگزار می شود، کف کفش تان نباید صاف باشد بنابراین کف کفش تان را کفی های عاج دار که با کف اصطکاک ایجاد می کنند، بچسبانید.

با توجه به فصل عروسی کفش مناسب بخرید

شما باید هنگام خرید کفش عروس به فصل برگزاری مراسم نیز دقت نمایید زیرا کفش مختص فصل پاییز و زمستان با کفشی که برای بهار و تابستان وجود دارد ، تفاوت زیادی دارد. پس اگر قرار است در فصول سرد سال جشن بگیرید بهتر است به دنبال خرید صندل های تابستانی نباشید.

اگر هم صندل می خرید آنها را فقط در سالن عروسی بپوشید. برای عکاسی در باغ در فصل زمستان و پاییز بهتر است دو جفت کفش همراه تان باشد. هنگام عکاسی در فضای آزاد یک جفت کفش گرم و ساقدار بپوشید و وقتی به آتلیه یا سالن عروسی رسیدید کفش هایتان را عوض کنید.

یک کفش اضافه هم در نظر بگیرید

اگر نمی توانید با کفش های پاشنه بلند به خوبی راه بروید، بهتر است یک جفت کفش یدکی هم همراه داشته باشید. این کفش می تواند یکی از کفش های راحتی خودتان باشد تا خرج روی دست داماد نگذارید تا در صورت نیاز کفشتان را عوض کنید.

البته این تغییر فقط برای عروس خانم هایی توصیه می شود که لباس بلند دارند. دقت کنید که کفش اضافی شما باید راحت باشد و بهتر است کفش لژدار با پاشنه تقریبا به اندازه کفش عروسی شما باشد تا پس از تعویض کفش لباس تان روی زمین کشیده نشود.

ادامه مطلب

برای انتخاب کفش عروسی عجله کنید تا بتوانید چند هفته قبل از برگزاری مراسم خود این کفش را بپوشید تا به این کفش عادت کنید و مطمئن شوید که این کفش پای شما را اذیت نمی کند.

اما لازم نیست با کفش تان از خانه بیرون بروید ، می توانید کفشتان را در فضای خانه بپوشید و با آن راه بروید. در ابتدا زمان پوشیدن کفش باید کوتاه باشد و هر بار یک ربع تا بیست دقیقه به این زمان اضافه کنید تا در روزهای آخر کفش را در حدود 3 یا 4 ساعت پوشیده باشید.

اشتباه خود را جبران کنید

اگر درروزهای نزدیک به عروسی متوجه شدید کفش ها پای شما را اذیت می کنند ، تعدادی روزنامه را با آبلیمو خیس کنید و درون کفش تان بگذارید و اجازه دهید یک شب بماند تا کفش شما اندکی جا باز کند. با این کار کفش پای شما را اذیت نمی کند.

کفش تان را با لباس ست کنید

کفش ها را متناسب با لباس خود بخرید. اگر لباس عروس شما کوتاه است، می توانید کفش ها را پاشنه کوتاه انتخاب کنید تا با لباس تان هماهنگ باشد. 

به تزئینات روی کفش دقت کنید

از دیگر مشخصه های کفش های زیبا ، تزئینات روی آن هستند که به زیبایی کفش های عروس می افزایند. کفش هایی که بندهای بلند دارند و بصورت ضربدری روی ساق پا بسته می شوند، زیبایی بیشتری دارند.

نگین های روی کفش نیز به زیبایی کفش ها می افزایند پس کفشی را انتخاب نمایید که تزئینات زیبا و متناسب با لباس عروس داشته باشد.

خرید یک جفت کفش گرانقیمت تنها برای یک شب مقرون به صرفه نیست پس کفش های راحتی را انتخاب کنید که پس از عروسی نیز بتوان از آن استفاده کرد و راه رفتن با آنها سخت نباشد.

کفش خود را در زمان غروب خریداری کنید

در غروب پاها متورم و بزرگ می شوند پس کفش خود را در غروب خریداری کنید تا خرید بهتری داشته باشید. خرید کفش در هنگام صبح که پاها کوچکتر است باعث می شود که کفش خریداری شده تنگ و کوچک باشد و بعدها برای راه رفتن مشکل ایجاد کند

 نکاتی که باید قبل از خرید کفش عروسی به آنها توجه کنید:

 راحتی پاها

 راحتی پاهایتان در کفش عروسی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما قرار است در این شب، کلی راه بروید، برقصید، عکس بگیرید و… با توجه به همه این‌ها اگر پاهایتان راحت نباشد، خاطره خوبی برایتان به جا نخواهد ماند.

 ارتفاع پاشنه

 ارتفاع پاشنه‌ای که انتخاب می‌کنید؛ به سبک لباس عروس شما بستگی دارد. بیشتر عروس خانم‌ها کفش‌هایی با پاشنه کوتاه یا متوسط را می‌پسندند. البته که کفش‌های پاشنه بلند، زیبایی بخصوص خود را دارند.

رنگ 

شما نباید حتماً خودتان را بین دو رنگ سفید و نقره‌ای محدود کنید! رنگ‌های متالیک مثل رزگلد که رنگی بین صورتی و طلایی است هم می‌تواند انتخاب منحصر به فرد و خاصی باشد.

نکته ای که باید بعد از خرید کفش عروسی به آن توجه کنید:

 شما بعد از خرید کفش، خیالتان راحت می‌شود و به سراغ سایر خریدهای خود می‌روید. اینکه تا روز عروسی دست به کفش‌هایتان نزنید، اشتباه بزرگی است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از عروسی چند باری کفشتان را بپوشید و در منزل با آن راه بروید تا هم مقداری جا باز کند و هم شما به آن عادت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *