انواع کیف مجلسی, سایر محصولات

آموزش دوجت کیف پارچه ای

آموزش دوجت کیف پارچه ای

فواید استفاده از کیف پارچه ای خرید:

یکی از کلافه کننده ترین چیزها بعد از خرید جمع آوری کیسه هایی است که از خرید جمع شده است. این کیسه ها بیشتر از هر چیز اتاق و خانه را بهم ریخته می کنند. حالا این همه کیسه را در محیط زیست تصور کنید. ساک خرید پارچه ، کیف خرید پارچه ای، کیسه خرید پارچه ای و یا هر نام دیگری که صدایش می زنید می تواند شما را از شر تمامی این کیسه ها نجات دهد. با دوخت کیف پارچه ای خرید از این به بعد می توانید در جواب هر فروشنده ای که میپرسد کیسه هم بگذارم؟ بگویید نه. کیف دارم.

مشخصات کیف خرید پارچه ای بسیار ساده است. این کیف ها شبیه کیسه های خرید بزرگ پارچه ای هستند که زیپ یا دکمه ای ندارند که دسترسی شما را به خریدهایتان مانع شود.

لوازم مورد نیاز برای دوخت کیف پارچه ای خرید:

 • یک مستطیل پارچه ای به ابعاد ۴۵ سانتی متر در ۷۰ سانتی متر (اگر بخواهید کیسه پارچه ای شما داخل جذابی داشته باشد می توانید یک پارچه طرحدار دیگر به همین ابعاد تهیه کنید)
 • لایی چسب یا آستری برای محکم شدن کیف ۷۰ در ۴۵ سانتی متر
 • ۱۰۰ سانتی متر نوار کتان برای دسته کیف(یا می توانید از خود پارچه کیف نوار بدوزید)
 • قیچی
 • چرخ خیاطی
 • اتو
 • نخ

آموزش دوخت کیسه پارچه ای خرید

مرحله اول

برای اول کار بهتر است پارچه های مان را با برش آماده کنیم. شما به دو پارچه ۳۵ در ۴۵ نیاز دارید. یعنی باید آن پارچه ۷۰ در ۴۵ اولیه را به دو مستطیل برابر تقسیم کنید. اگر می خواهید تا کیف شما دو لایه باشد پارچه درونی را هم به دو بخش به همین شکل تقسیم کنید.

حالا وقتش شده تا به سراغ آستر کیف برویم. اگر دوست دارید کیف شما محکم و خوش قواره بایستد به این آستر نیاز دارید. اگر هم این مسئله برای شما اهمیتی ندارد حتی نیاز به لایه چسب نخواهید داشت. لایه چسب را درست به اندازه همان ابعاد مستطیل های قبلی ببرید.

تا اینجا ما ۴ یا ۶ مستطیل ۳۵ در ۴۵ داریم.

نوار کتان را هم به دو دسته ۵۰ سانتی متری تقسیم کنید. البته اگر دسته های کیسه خرید بزرگتر و یا کوچکتر دوست دارید می توانید ابعاد آن را تغییر دهید.

مرحله دوم

در این مرحله از دوخت کیسه خرید پارچه ای باید آستر یا لایه چسب ها را به کیف بدوزید و اتو کنید تا محکم شوند.

مرحله سوم

حالا وقتش رسیده تا برای دوخت کیف پارچه ای خرید قسمت گوشه های پایین را بهم بدوزید. اگر دوست داشته باشید می توانید در پایین آستر و همه مستطیل هایی که دارید دو مربع ۵ سانتی متری در گوشه ها دراورید تا راحت تر بهم متصل شوند. ولی اغلب نیازی به اینکار ندارید و میتوانید اضافه ها را بعدا هم برش بدهید.

مرحله چهارم

در این مرحله از دوخت کیسه پارچه ای خرید شما باید بندهایی که از پیش آماده کرده اید را وصل کنید. آن ها را به سادگی وصل کرده و بدوزید. برای تمیز تر شدن دوخت می توانید آن ها را بین دو پارچه ای که دارید بدوزید تا به چشم نیایند. اگر دوست دارید تا بند کیف شما شق و رق و محکم باشد می توانید از لایه چسب برای آن ها هم استفاده کنید.

مرحله پنجم

مرحله پنجمی وجود ندارد. کیف شما آماده استفاده است. فقط اگر دوست داشته باشید می توانید روی کیف را با پارچه های به جای مانده تکه دوزی کنید و طرح مورد علاقه تان را نقاشی کنید. حالا در خرید با این کیف ها محیط زیست از دست شما راضی خواهد بود.

آموزش دوجت کیف پارچه ای

آموزش دوجت کیف پارچه ای

معرفی ساک و کیف پارچه ای چکامه

امروزه با توجه به مصرف بالای پلاستیک و حرکت‌های اجتماعی مبارزه و صرفه‌جویی در مصرف کیسه‌های پلاستیک، شایسته‌است برای حفظ محیط زیست، از کیسه‌ها، کیف و ساک‌های پارچه‌ای استفاده کنیم…

ما نیز در چکامه، برای پیوستن به این حرکت جمعی و تشویق به استفاده از کیسه و کیف پارچه‌ای، طرح‌های اختصاصی چکامه را به‌صورت کیف بند دار بدون در، آماده عرضه و تولید کرده‌ایم؛

با داشتن یک کیف بند دار پارچه‌ای، خرید‌های خود را بدون نیاز به پلاستیک و در یک کیف زیبا انجام دهید.

اندازه و مشخصات:

 • عرض: ۳۰ سانتی‌متر
 • ارتفاع: ۳۴ سانتی‌متر
 • عطف: ۷ سانتی‌متر
 • پارچه متقال تک‌رنگ (کرِم)
 • ارتفاع دسته: ۲۰ سانتی‌متر
 • چاپ: دورو – تکنولوژی چاپ مستقیم دیجیتال تمام رنگی

ادامه مطلب

 • این کیف‌های پارچه‌ای از جنس متقال و رنگ کرم هستند و از کیفیت مطلوبی برخوردارند…
 • چاپ به‌صورت تمام دیجیتال و مستقیم بر روی لباس انجام می‌شود که نسبت به چاپ‌ سابلیمیشن (چاپ روی کاغذ و انتقال توسط حرارت روی پارچه) و چاپ سیلک، از دوام، کیفیت و ترکیب رنگی بسیار بالاتری برخوردار هستند.
 • در صورت وجود هر گونه ایراد در محصول دریافتی، برای روند مرجوعی کالا با ما در تماس باشید…

حتما تا الان اسم کیسه‌های دوستدارمحیط زیست به گوشتان خورده‌است. همین کیسه‌هایی که پارچه‌ای هستند و به جای کیسه‌های نایلونی یکبار مصرف استفاده می‌شوند تا کمی از حجم زباله‌های تجزیه ناپذیراضافه شده به محیط زیست کمتر شود.

در طول روز، مقدار زیادی زباله‌های پلاستیکی به طبیعت اضافه می‌شوند و به‌راحتی هم از بین نخواهند رفت.مقدار زیادی از این زباله‌ها را کیسه‌های نایلونی خرید تشکیل می‌دهند. شاید به نظر نرسد ولی همین که شما روزی چند کیسه خرید پلاستیکی را استفاده کنید کلی به محیط زیست ضرر زده‌اید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *