انواع کیف مجلسی, سایر محصولات

مشخصات کیف مدرسه

مشخصات کیف مدرسه

مشخصات کیف مدرسه؟

مشخصات کیف مدرسه با فرا رسیدن زمان بازگشایی مدارس والدین به فکر خرید بهترین نوع کیف برای کودکان خود می افتند. انتخاب نادرست کیف باعث ایجاد مشکلات حرکتی و آسیب به ستون فقرات کودکان در بلند مدت می شود.

بنابراین انتخاب کیف مناسب برای دانش آموزان اهمیت بالایی دارد و باید در انتخاب آن دقت شود

ویژگیهای یک کیف خوب مدرسه

سبک باشد

یک کیف یا کوله پشتی خوب نباید سنگین و آویزان و حجیم باشد. حجیم بودن یک کوله با قرار دادن مقدار زیادی وسیله و چیدن آن به صورت بد فرم باعث از بین رفتن طراحی کوله و فشار بیشتر بر ستون فقرات می شود.

هنگامی که کیف مدرسه پر می شود، نباید سنگین تر از 10% وزن کودک باشد. حمل کیف های سنگین احتمال افزایش غیرطبیعی قوس کمر و وارد شدن فشار بیش از حد به عضلات کمر، شانه و گردن را افزایش می دهد.

میزان وزن کیف و وسایل داخل آن باید متناسب با وزن بچه ها باشد و بچه های دبستانی نباید بیش از 3 کیلوگرم وزن را با خود حمل کنند. وزن کوله پشتی خالی نباید برای کودکان بیشتر از 500 گرم و برای نوجوانان بیشتر از یک کیلوگرم باشد.

ویژگیهای کیف مدرسه استاندارد

جنس کیف مدرسه

همانطور که گفتیم کیف مدرسه باید سبک باشد بنابراین کیف هایی کتانی یا جین به دلیل سنگینی مناسب مدرسه نیستند زیرا وزنشان با پر کردن آنها بالا می رود. بهترین انتخاب برای کیف مدرسه ، کیف برزنتی یا کیف پارچه ای سبک است.

محکم و با دوام باشد

بچه ها معمولا وسایلشان را به هم ریخته در کیف می ریزنند. به همین خاطر بهتر است جنس کیف محکم باشد تا صدمه ای به پشت او وارد نشود.

دانش آموزان با سنین کمتر معمولا بدون نظم و ترتیب وسایل خود را درون کیف جا دهند. پس بهتر است یک کیف مناسب مدرسه محکم و بادوام باشد تا صدمه ای به پشت و شانه های بچه ها وارد نشود.

مشخصات کیف مدرسه بیش از حد بزرگ نباشد

یک کیف مدرسه خوب ، نباید بزرگتر از شانه های کودک باشد و باید متناسب با دورۀ آموزشی، سن و ساختار بدنی او باشد. اگر کیف مدرسه خیلی بزرگ باشد ، کودک آن را با وسایل غیر ضروری پر می کند.

کیف مدرسه از نظر اندازه و سایز بهتر است به گونه ایی باشد که 10 سانتی متر از انحنای کمر کودک، کوتاه تر باشد. در کل یک کیف خوب باید با سن، اندام بدن و سطح تحصیلی دانش آموز هماهنگ باشد تا او بتواند راحت آن را حمل کند.

قابل شستشو باشد مشخصات کیف مدرسه

هنگام خرید کیف مدرسه به قابل شستشو بودن آن توجه کنید زیرا برخی کودکان کیف های خود را روی زمین می گذارند و به علت بی توجهی کیفشان کثیف می شود.قابلیت شستشو سبب می شود که والدین بتوانند کیف فرزند خود را هنگام کثیف شدن بشویند.

معمولا پسربچه ها به تمیزی لوازم خود کمتر از دخترها اهمیت می دهند. به همین دلیل بهتر است کیف مدرسه ها پسربچه ها را هر 25 تا 30 روز یک بار و کیف دخترها را هر 35 تا 40 روز یک بار بشویید.

برای شستشوی کیف آن را 3 یا 4 ساعت درون آب ولرم و پودر لباسشویی بگذارید. سپس با یک دستمال یا فرچه نرم، تمام گوشه و کنار کیف را تمیز و آن را خوب آبکشی کنیدو پشت ورو و با گیره از طناب آویزان کنید تا کاملا خشک شود.

مشخصات کیف مدرسه

مشخصات کیف مدرسه

بندهای خوب و مناسب داشته باشد

بندهای خوب و مناسب، کیف را در وضعیت خوبی نگه می دارند و از تکان خوردن جلوگیری می کند تمام وزن کیف مستقیما روی شانه ها قرار دارد بنابراین بندهای کیف باید بلند و نرم و قابل تنظیم باشد تا به شانه ها آسیب وارد نکند و کودک راحت تر بتواند آن را حمل کند.

هرچقدر بند کوله کوتاه و پهن باشد فشار کمتری به دانش آموز وارد می شود. بندها باریک نباشند و حداقل 5 تا 7 سانتی متر پهنا داشته باشند.

فاصله بین بندها نیز باید استاندارد باشد تا به گردن کودک آسیب نرسد. در دسته های کوله باید کپسول های هوا وجود داشته باشد تا میزان سنگینی را کاهش دهد.مشخصات کیف مدرسه

بند حمایت کننده داشته باشد

هر کوله پشتی باید بندهای حمایت کننده ای در قسمت جلو سینه و شکم داشته باشد. بستن این حمایت کننده ها می ‎تواند وزن کوله را متعادل تر کنند. یک کوله پشتی باید با کمک حمایت کننده ها به کمر بچسبد و نباید به صورت آویزان و در قسمت پایین کمر قرار بگیرد. این بند باعث می شود صاف بایستید و فشار کمتری را احساس کنیدمشخصات کیف مدرسه

جیب های کیف مدرسه

کیف مدرسه بهتر است جیب های زیادی داشته باشد چون بچه ها می توانند به راحتی لوازم مدرسه خود مانند کلید، دستمال، دفترچه، جامدادی را در جیب های کیف بگذارند و برای پیدا کردن آن ها نیز سردرگم نشوند.

تعداد جیب های یک کیف باید متناسب با نیازهای دانش آموز باشد. برخی کوله پشتی ها در طرفینشان جیب های کوچک ساده یا توری دارندکه برای قرار دادن ظرف و قمقمه آب مناسب است.

گاهی داخل یکی از جیب های بیرونی کیف، یک بند کوچک برای آویزان کردن حلقه کلید به آن وجود دارد که باعث می شود کلید خانه هیچ وقت گم نشود. تعداد 3-4 جیب برای یک کیف یاکوله پشتی مناسب مدرسه منطقی و مناسب به نظر می رسد.

مشخصات کیف مدرسه به پدهای کوله پشتی مدرسه توجه کنید

برخی کوله پشتی ها در بخش کمر پد هایی دارند که این پدها در پشت کوله و کیف مدرسه و در زیر بندهای آن باعث می شود فشار روی کمر دانش آموز کمتر شده و کمتر سنگینی کوله پشتی احساس شود.

به میزان مقاومت بندها توجه کنید

بندهای مقاوم و بادوام سبب می شود زمانی که کوله را از حد طبیعی سنگین تر کنید، کوله پشتی آسیب نبیند و کیف مدرسه شما دوام بالایی داشته باشد.مشخصات کیف مدرسه

رنگ کیف مدرسه

رنگ کیف مدرسه برای بچه ها کم سن و سال که کیف خود را روی زمین می گذارند و آن را زیر دست و پا می اندازند باید خیلی روشن مثل رنگ های سفید، کرم، نارنجی و لیمویی نباشد و بهتر است رنگ هایی برای کیف مدرسه بچه ها انتخاب کنید که کمتر کثیف شود مانند تمام طیف های رنگ سبز و آبی، سرخابی، قرمز و بنفش. البته انتخاب طرح و رنگ باید به خود دانش آموز سپرده شود.

راهنمای انتخاب کیف مدرسه

به جزییات کیف مدرسه توجه کنید

برای اینکه کیف مدرسه کودکتان عمر طولانی تری داشته باشد باید در زمان خرید به جزئیاتی مانند ، کیفیت زیپ های به کار رفته در کیف و دوخت های محکم و مناسب آن دقت کنید تا کودک شما بتواند مدت بیشتری از آن با خیال راحت استفاده نماید.

انتخاب را بر عهده فرزندتان بگذارید

برای اینکه کودکتان بیشتر به مدرسه علاقه پیدا کند بهتر است اجازه دهید کودک خود کیف مدرسه اش را انتخاب کند. از مرزهای خلاقیت خودشان عبور کند و طرح و رنگ هایی را انتخاب نماید که با جنبه های شخصیتیش هماهنگی دارد.مشخصات کیف مدرسه

به دسترسی فضای داخل کیف توجه کنید

اگر دهانه کیف به طور کامل و به اندازه کافی باز نشود، شما نمی توانید به سادگی از فضای داخل کیف استفاده کنید هر چند کیفتان به اندازه کافی جیب داشته باشد بنابراین به سادگی کارایی کیف از دست می رود. پس در هنگام انتخاب مدل و خرید کیف مدرسه توجه کنید که دهانه کوله پشتی یا کیف شما چقدر باز می شود.

مشخصات کیف مدرسه کیف های مدرسه چرخ دار

کیف های مدرسه چرخ دار می توانند انتخاب های خوبی باشند اگر کودک وسایل زیادی را با خود حمل کند و کیف او سنگین باشد اما کوله پشتی و کیف مدرسه چرخ دار عمر مفید کمتری دارد و زود شکسته یا خراب و غیر قابل استفاده می شود. کشیدن کیف مدرسه چرخ دار سنگین نیز ممکن است منجر به آسیب های فیزیکی در سال های بعدی شود.

کوله پشتی ها مناسب ترین کیف مدرسه هستند

مناسب ترین نوع کیف ها کیف های کوله پشتی دوبنده هستند. اما کوله پشتی ها مناسب بچه های 10سال به پایین نیستند. دو بند کوله پشتی باید طوری تنظیم شوند که وزن کیف در ناحیه پشت و میان دو کتف قرار گیرد. کوله پشتی های یک طرفه غیر استاندارد هستند زیرا در هنگام حمل آن فرد ناچار است به یک طرف متمایل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *